UGent gaat voor meer mentaal welzijn

De coronacrisis heeft de pijnpunten van ons universitair welzijnsbeleid bloot gelegd.
Daarom werd op de Raad van Bestuur van februari beslist om de toegankelijkheid van de psychische en mentale zorg en ondersteuning die aan en door de Universiteit Gent geboden wordt, te optimaliseren en te versterken. En dit in het kader van een globaal actieplan of universiteitsbrede beleidskeuze “mentaal welzijn”.
Ook werd reglementair vastgelegd dat de vakgroepvoorzitters zorg dienen te dragen voor het psychosociaal welzijn en het welbevinden van de medewerkers van de vakgroep.
Mooi initiatief. Werden hier acties aan gekoppeld?
Voor zover ik weet, moet de concretisering nog gebeuren
Inderdaad goed initiatief! Is dit er nu al? Zo ja, graag had ik graag geweten hoe dit door de vakgroepvoorzitters gaat gebeuren.
Vakgroepvoorzitters hebben het erg druk en het lijkt me een moeilijk item voor hen.
Dag Katrien, vakgroepvoorzitters kunnen dit ook delegeren aan iemand anders. De eindverantwoordelijkheid blijft wel bij de vakgroepvoorzitter.